Pyt.25. Po cholerę mi ten blog?

Pisanie bloga jest żmudne i wymaga dużej inwencji twórczej, nie dziwi mnie więc, że wielu rękodzielników o nim zapomina, odkurzając go tylko raz na jakiś czas.

Musisz wiedzieć, że blog jest niezbędny do tego, by Twoje rękodzieło sprzedawało się coraz lepiej i lepiej. O tym, że jest to bardzo dobre, darmowe narzędzie do pozycjonowania Twojej marki w internecie, pod warunkiem, że publikujesz wartościowe treści, już pisałam w odpowiedzi na pytanie 8, o tym, że w tego rodzaju mediach budujesz swoją reputację i zaufanie wśród klientów pisałam zaś w pytaniu 9.

Jeśli mało Ci tych argumentów, to dziś przygotowałam kolejny.

Twój blog to medium, fizyczna droga, którą dużo łatwiej poprowadzisz swojego idealnego klienta prosto do miejsca, w którym może on zakupić Twoje rękodzieło. Dzieje się tak dlatego, że na bloga trafiają już „sprofilowani” klienci, przyciąga on bowiem, w zdecydowanej większości, ruch organiczny (ruch organiczny to ruch osób, które korzystając z  wyszukiwarki internetowej, wpisały interesujące je słowa klucze i weszły bezpośrednio na Twojego bloga ze strony z wynikami wyszukiwania).

W jaki jeszcze sposób, oprócz ruchu z wyszukiwarek,  zaprosić klientów do tego by weszli na Twojego bloga?

Oto 5 dróg, którymi klienci mogą trafić na Twojego bloga:

  1. Lista ulubionych blogów innych bloggerów, najlepiej blogów tematycznie powiązanych.
  2. Link w podpisie Twojego maila.
  3. Odnośnik na Twojej stronie internetowej (w odnośnik ze strony sklepu internetowego klikają najczęściej klienci nie do końca zdecydowani. Jeśli taki niezdecydowany klient trafi na bloga, na którym są wartościowe treści, szanse na to, że zdecyduje się on na zakup rosną).
  4. Kanał subskrypcji RSS.
  5. Z odnośnika na Twoich stronach firmowych utworzonych w social mediach.

Czy wykorzystujesz wszystkie te drogi?

A jutro…PEAK OF THE WEEK oraz kilka słów o tym  co to jest Lead Magnet.

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *