Pyt.106. Dlaczego Twoja fotografia profilowa na stronie „O MNIE” jest ważna?

Dzisiaj, o fotografii. Twojej.

Pisałam Ci już o tym, że Twój klient w ciągu kilkunastu sekund zdecyduje o tym, czy pozostać na Twojej stronie internetowej bądź blogu. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat.

Twoja fotografia profilowa jest bardzo istotnym elementem Twojej strony.

Niezbędnym i niebywale ważnym!

Dlaczego?

kreska

Udowodniono, że pierwsze wrażenie, jakie wywierasz na swoich klientach, ma kluczowe znaczenie w późniejszych relacjach.

W spotkaniach „na żywo”, masz do dyspozycji znacznie więcej narzędzi; wygląd, głos i mimikę, którymi możesz na nich wywrzeć dobre wrażenie.

W cyberprzestrzeni zaś masz tylko jedno – swoją fotografię profilową.

kreska

 

To ona, w ułamku sekundy przekaże osobom odwiedzającym Twojego bloga lub stronę, całe mnóstwo informacji o Tobie.

Dlatego ważne jest, aby fotografia była odpowiednio przemyślana, tak aby przekaz do Twoich klientów był taki, jakiego byś sobie życzył.

Twoja fotografia profilowa powinna być…

 1. Jasna. Jeśli wyraźnie widać na niej Twoją twarz, masz większe szanse wzbudzić w swoich klientach zaufanie. Jasność (światło) bowiem oddziałuje na nasz mózg bardzo pozytywnie i kojarzy się z bezpieczeństwem.
 2. Ostra. Klient nie powinien musieć się domyślać, na kogo patrzy 😉
 3. Kolory na fotografii nie powinny być przejaskrawione. Najlepiej, gdyby były po prostu naturalne. Unikaj nadmiernego wysycenia kolorów, nie wywierają one dobrego wrażenia.
 4. Patrz swoim klientom prosto w oczy. Niech Twój wzrok skupia się na soczewce aparatu, tak aby wyglądało, jakbyś patrzył się na Twojego klienta. Pamiętaj, że patrzenie w oczy oznacza szczerość. Osoby nieszczere unikają spoglądania w oczy rozmówcy i uciekają wzrokiem.
 5. W żadnym wypadku do fotografii profilowej nie używaj zdjęcia, na którym masz przysłonięte oczy – wszystkie zdjęcia z okularami przeciwsłonecznymi, nawianą na twarz grzywką, czapką nachodzącą na oczy będą szkodziły. Osoby przysłaniające oczy kojarzą się z takimi, które lubią oszukiwać i są nieszczere.
 6. Nie szalej z makijażem. Lepiej się porządnie wyśpij, by pozbyć się worków pod oczami. Zbyt ostry makijaż sprawi, że fotografia będzie nienaturalna.
 7. Kadr jest ważny. Najlepiej skadruj fotografię tak, aby było na niej widać twarz, szyję i tylko szczyty ramion. Jeśli uda Ci się pokazać sensownie na fotografii tak skadrowanej dłonie, będzie to działało na Twoją korzyść. Widok dłoni wzbudza poczucie bezpieczeństwa.
 8. Tło też jest ważne. Najlepiej, aby było jednolite.

kreska

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

 

5 odpowiedzi do “Pyt.106. Dlaczego Twoja fotografia profilowa na stronie „O MNIE” jest ważna?”

   1. no się nie śmiej ze mnie… fota ciemna, patrzę w bok, tło jednolite nie jest…
    w sumie ciekawe jak jest odbierane, bo choć Twoje wytyczne są jak najbardziej słuszne to czasem lekkie łamanie zasad też służy.
    nie wiem, nie wiem, sama nie wiem ;))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *