Pyt.109. Jak napisać dobry tytuł posta?

Tytuł jest bardzo ważny, bo stanowi wizytówkę przygotowanego przez Ciebie materiału.

Dlatego właśnie powinieneś zwracać szczególną uwagę na to, jak go komponujesz.

Ta wizytówka zdecyduje o tym, czy Twój potencjalny klient zainteresuje się proponowanym tematem i wejdzie na bloga, by przeczytać całość.

Bardzo ważne jest również to, aby tytuł Twojego posta, nie tylko zachęcał klientów do jego przeczytania, ale również nie sprawiał, że po przeczytaniu materiału, będą się czuli rozczarowani treścią.

Jeśli zaciekawiony, rozpalony klient, nie przeczyta tego, co mu „obiecałeś” w nagłówku – bądź pewien, że więcej do Ciebie nie wróci. W takiej sytuacji również możesz oczekiwać negatywnego komentarza pod postem lub na Twoim fanpage.

Zły klient, wkurzony i rozczarowany tym, że zmarnował czas, to duży kłopot dla Ciebie i Twojej działalności handmade.

Oto, jaki powinien być dobry tytuł/nagłówek posta na blogu:

kreska

  1. Krótki. Niech tytuł się nie wlecze przez 2 linijki – Twój czytelnik wymięknie prawdopodobnie w okolicy 5 wyrazu ;). Ponadto, krótkie tytuły są łatwiejsze do zrozumienia w krótkim czasie, gdyż oko „chwyta” całe zdanie na raz.
  2. Niech pasuje do Ciebie i Twojego stylu pisania. Niech będzie w Twoim tonie, niech mówi Twoim językiem. Nie sil się na sztuczny, zupełnie niepasujący do Ciebie nagłówek, bo nawet jeśli będzie spełniał książkowe wymagania, to nie zadziała, bo nie będzie autentyczny.
  3. Melodyjny, ciekawy. Wtedy zainteresuje i wzbudzi ciekawość.
  4. Jeśli w poście poruszasz wiele tematów, niech nagłówek odnosi się do głównego wątku. Tematy poboczne pozostaw w ramach „niespodzianki”. Tym sposobem, klient, który przeczyta przygotowany przez Ciebie materiał, będzie miał poczucie, że otrzymał coś extra, czego się nie spodziewał.
  5. Dynamiczne, niech żyją. Unikaj zatem równoważników zdań.
  6. Pasujący do Twojej działalności i Twojej marki handmade. Używaj języka, który rozumieją Twoi klienci idealni.

kreska

 

Więcej o magnetycznych nagłówkach, napisałam w odpowiedzi na pyt. 47, jeśli więc czujesz niedosyt wiedzy, polecam Ci ten wpis :).

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *