Pyt.148. Co zrobić, gdy straciłeś zapał do pracy i wenę twórczą?

Styczeń jest miesiącem, w którym wielu rękodzielników boryka się z problemem „wypalenia”.

Po niebywale intensywnym grudniu, gdy pracowałeś na najwyższych obrotach, przychodzi styczeń.

Powolny, sprzedażowo spokojniejszy, w dodatku chłodny i ubogi w ciepłe, słoneczne promyki.

Taka aura nie sprzyja ani chęci do pracy, ani zapałowi, ani wenie twórczej…

Co wtedy robić?

Coś zrobić musisz, bo ZUS i US raczej nie Ci nie odpuszczą, z tytułu spadku formy 😉

Cóż, musisz się trochę porozpieszczać, ale jednocześnie nie możesz odpuścić pracy 🙂

Przygotowałam dla Ciebie dzisiaj kilka sposobów na to, jak szybko podnieść się z twórczego dołka.

kreska

  • poleniuchuj – tak po prostu. Pośpij dłużej rano, rozpocznij dzień od ulubionego serialu, zjedz śniadanie w łóżku, spędź caluteńki dzień w piżamie.
  • zafunduj sobie domowe SPA – Twoje ciało również potrzebuje odrobinki wytchnienia, pozwól sobie zatem na długą kąpiel w aromatycznych olejkach, weź ze sobą ulubioną książkę i miseczkę z ulubionym przysmakiem, zapal pachnącą świeczkę lub kadzidełko. Odmocz to zmęczenie 🙂
  • wykorzystaj ten czas na to, by ocenić sytuację swojej firmy rękodzielniczej – początek roku to dobry czas na biznesowy rachunek sumienia, sprawdź swoje wyniki za ubiegły rok i porównaj je z założonymi planami. Zrób to na spokojnie i nie poganiaj się.
  • nawet jeśli nie masz dużo sprzedaży, nie zaniechuj swoich działań marketingowych i sprzedażowych  zrób sobie plan pracy na każdy dzień i trzymaj się go. Pomimo.
  • zażyj ruchu – nic tak człowieka nie podnosi, jak przypływ endorfin w wyniku wysiłku fizycznego. Wyjdź na spacer, odwiedź siłownię lub pobiegaj.
  • czas, w którym brakuje Ci weny twórczej, poświęć na działania marketingowe i PR-owe w internecie – pozwól sobie zatęsknić za swoim warsztatem i zasiądź na nieco dłużej przy komputerze.

kreska

Ten post mogłabym zadedykować również sobie.

W codziennej wytężonej pracy często zapominam, że należy mi się odrobina oddechu i dobrego traktowania i dopiero spadek formy przypomina mi o tym, że moje osobiste akumulatory również powinnam ładować.

Też tak miewasz?

kreska

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

Jedna odpowiedź do “Pyt.148. Co zrobić, gdy straciłeś zapał do pracy i wenę twórczą?”

  1. Każdy miewa momenty, w których traci zapał i siłę. Gdy i na mnie to tafia uciekam na wieś do moich rodziców, z dala od zabiegania, pośpiechu, zarwanych nocy i świata online. Po kilku dniach czuję głód – wracam pełna nowych sił i radości z tworzenia. Działa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *