Pyt.196. Dlaczego powinieneś przejść na dietę?

Tak, tak, wcale się nie pomyliłam w dzisiejszym tytule 🙂

Choć nie dietę żywieniową mam na myśli.

Jakiś czas temu Ania zapytała mnie, jak zapanować nad swoimi wydatkami.

I to nie jakimiś tam wydatkami ogólnie, tylko konkretnie – jak zapanować nad sobą, by nie kupować zbyt wielu, niepotrzebnych półfabrykatów, tylko dlatego, że są ładne.

Ja również, przed laty, kupowałam wiele niepotrzebnych mi kamieni.

Nie potrafiłam się pohamować i gdy w oko wpadała mi jakaś nowa błyskotka, kupowałam ją „na wszelki wypadek”, zakładając, że na pewno coś wymyślę i jej użyję w jakimś projekcie.

Wiele z tych błyskotek leży aktualnie w organizerach…do dziś nie doczekały się swojego projektu.

Jutro napiszę Ci kilka sposobów na zapanowanie nad tymi wydatkami, dzisiaj skupię się na tym, dlaczego powinieneś się kontrolować.

Po pierwsze…

kreska

…kupowanie niepotrzebnych półfabrykatów i ich magazynowanie, ma wpływ na wysokość Twojego remanentu i podwyższa kwotę dochodu, od której będziesz musiał zapłacić podatek.

kreska

Drugim powodem, dla którego powinieneś się ograniczać w tym zakresie, jest to, że kupując półfabrykaty, których nie używasz i nie potrzebujesz, zamrażasz gotówkę.

kreska

Gotówka to krew Twojej firmy.

Przepływy pieniężne zaś są jak jej tętno.

Jeśli nie wykorzystujesz mądrze tego zasobu, możesz doprowadzić swoje rękodzielnicze mikro przedsiębiorstwo, do stanu przedzawałowego…

kreska

Dodatkowo tracisz te pieniądze zupełnie bez sensu.

Niektórzy mawiają, że jest to gotówka zainwestowana…nic bardziej mylnego.

Są to pieniądze, które nie zyskują, a tracą na swojej wartości, bo półfabrykaty, które leżakują w pudełkach, nie pracują na Twoje zyski.

Gotówkę, którą zamroziłeś w niepotrzebnych Ci materiałach, mógłbyś spożytkować znacznie lepiej, inwestując ją np. w reklamę na facebooku lub kampanię w Google.

Wtedy pieniądze te pracowałyby dla Ciebie i dla wyniku finansowego Twojej firmy.

Trzecim powodem, dla którego powinieneś kontrolować swoje wydatki na półfabrykaty, jest…moda, która przecież mija.

kreska

To, co jest modne w bieżącym sezonie, przejdzie do lamusa w następnym.

kreska

Kupując materiały „botak”, które potem leżakują, ryzykujesz, że nie wpiszą się one w nadchodzące trendy, a to oznacza, że nawet jeśli coś z nich wyprodukujesz, ciężko będzie Ci to sprzedać.

kreska

Jeśli te trzy argumenty przekonały Cię do odchudzenia swoich nieprzemyślanych wydatków na półfabrykaty, zachęcam Cię do przeczytania jutrzejszego wpisu 🙂 Stay Tunned.

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

Jedna odpowiedź do “Pyt.196. Dlaczego powinieneś przejść na dietę?”

  1. To jest chyba jeden z istotnych momentów przejścia od hobby do biznesu. Jako hobbysta możesz gromadzić do woli i nikt Cię nie pyta ile tego masz i po co, a kupować można wszystko, do czego się oczy świecą. Prowadząc firmę, dzieje się to, co tutaj opisałaś i trzeba to brać pod uwagę. Osobiście dla mnie to jest strasznie trudne i muszę nieustannie uruchamiać swój rozsądek, kiedy widzę dostawy nowości w sklepach z półfabrykatami, a w głowie włączam sobie zdartą płytkę z jednym tekstem „Remanent, remanent, remanent! Myśl o remanencie!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *