Pyt.267. Jak zastosować recycling treści w praktyce?

Wczoraj pisałam Ci o tym, czym jest recycling treści.

Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie praktyczną listę.

10 sposobów na recycling treści na blogu handmade.

kreska

 1. Infografika. Zbierz najistotniejsze informacje na dany temat i przedstaw je w formie grafiki/plakatu.
 2. Kompilacja wpisów. Jeśli jesteś w stanie wyszczególnić wśród wszystkich wpisów na Twoim blogu te, które dotyczą jednego tematu, stwórz z nich kolejny wpis, podsumowujący dany temat.
 3. Lista. Na przykład lista najchętniej wybieranych przez Twoich klientów produktów czy lista najczęściej czytanych postów
 4. Prezentacja.
 5. Plakat. Na przykład plakat z cytatem motywacyjnym lub fajna stylizacja z Twoim rękodziełem.
 6. Filmik. Jeśli masz tremę i nie chcesz wystąpić w roli prezentera, możesz stworzyć filmik z grafik. Zerknij w filmik, jaki stworzyłam na potrzeby promocji mojej marki PiLLow Design: https://www.facebook.com/PiLLowDesign/videos/962431487158782/.
 7. E-book do pobrania. E-book działa doskonale jako lead magnet.
 8. Plik PDF do pobrania. Wszelkie pliki do pobrania, zestawienia i arkusze/szablony również doskonale się sprawdzają w roli lead magnetu.
 9. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wystarczy, że przejrzysz komentarze…na pewno znajdziesz tam pytania, które zadawali Ci klienci i fani Twojej marki. Wystarczy, że zbierzesz je w jednym poście.
 10. Ankieta. Zapytaj swoich klientów i fanów, co sądzą o najchętniej „czytanych” tematach. dzięki ankiecie będziesz również miał materiał do kolejnego wpisu.

kreska

Pamiętaj, że najlepsze efekty osiągniesz, gdy publikując posty na swoim blogu handmade, będziesz jednocześnie promował i dystrybuował swoje teksty w serwisach społecznościowych i innych kanałach.

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

Jedna odpowiedź do “Pyt.267. Jak zastosować recycling treści w praktyce?”

 1. Świetne pomysły! Nie myślałam nigdy o recyklingu treści w ten sposób. Na pewno zastosuje jak tylko będę miała więcej treści. Naprawdę, co wpis to fantastyczna porcja wiedzy i inspiracji! Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *