Pyt.271. Czy wiesz, że niektóre produkty sprzedają się lepiej na facebooku?

Facebook, jako najpopularniejszy portal społecznościowy…

…dla Ciebie, jako rękodzielnika i właściciela małego biznesu jest głównie narzędziem, za pomocą którego budujesz i podtrzymujesz więzi ze swoimi klientami.

Bywają jednak produkty, które całkiem nieźle sprzedają się za pośrednictwem fanpage i dzisiaj krótko o nich właśnie.

kreska

Chciałabym, abyś przeanalizował swój asortyment i zastanowił się, czy wśród swoich wyrobów znajdziesz takie, które…

  • wpisują się w HOT trendy? Ponieważ HOT trendy zwykle trwają bardzo krótko, zaoferuj te sztuki w osobnym, bardziej sprzedażowym poście.
  • mogą być używane w formie gadżetów? Przykładem są zawieszki do telefonów i inne, drobne akcesoria często używane na co dzień. Wykonaj fotografię tego produktu „w akcji” i wrzuć na fanpage z linkiem do miejsca, gdzie można je kupić.
  • mocno działają na emocje. Dlatego właśnie facebook często świetnie się sprawdza jako medium do sprzedaży akcesoriów dla maleńkich dzieci. Jeśli masz produkty, które często są kupowane przez Twoich klientów pod wpływem impulsu – nie wahaj się i zaoferuj je na swoim fanpage.
  • wpisują się w bieżące, publiczne wydarzenia. Przykładem mogą być kolczyki „wieszaki” nawiązujące do politycznej debaty na temat aborcji, toczącej się obecnie w Polsce. Idealnym przykładem też była biżuteria z motywem flagi Polski podczas rozgrywek Euro.

kreska

Oczywiście to, że tego typu produkty mogą się łatwiej sprzedawać na facebooku, nie oznacza, że możesz „odpuścić” sobie pozostałe elementy wykorzystywane w sprzedaży.

Upewnij się więc, że oferujesz coś innego niż konkurencja i wyjątkowego.

Ważne jest również to, byś odpowiednio swój produkt podał.

Facebook uwielbia grafiki i fotografie, dlatego przygotuj swoją ofertę pięknie graficznie opakowaną.

Jest duża szansa, że jeśli grafika ta będzie fajna, to poniesie się szeroko, podawana dalej prawie „z rąk do rąk” sprawiając, że Twój produkt zobaczy wiele osób.

kreska

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *