Pyt.300. Dlaczego warto założyć konto na Pinterest?

Wiele jest portali społecznościowych…

..i wielu rękodzielników zastanawia się, które z nich będą odpowiednie do promocji ich rękodzieła.

Dzisiaj biorę pod lupkę jeden z bardzo popularnych portali, jakim jest Pinterest.

Dlaczego polecam Pinterest?

Bo jest idealny dla każdego biznesu, opartego na wrażeniach estetycznych klienta.

Takim biznesem jest właśnie działalność handmade.

kreska

Pinterest, stworzony w 2010 roku, z definicji jest miejscem, które umożliwia „przypinanie”, kolekcjonowanie i segregowanie plików graficznych. Do Polski „wkroczył” w roku 2013, przy czym to wkroczenie definiuję jako moment, w którym został on udostępniony dla użytkowników również w języku polskim.

Jego specyficzne oprogramowanie daje możliwość umieszczania w nim fragmentów graficznych strony internetowej, każdy użytkownik portalu zaś może taki element polubić, udostępnić lub skomentować.

kreska

Jak wspomniałam wyżej, jest to miejsce idealne, by promować działalność rękodzielniczą ponieważ:

  1. Pinterest przypomina wirtualną tablicę, która funkcjonuje w trybie instant. Dostarcza użytkownikom mnóstwa inspiracji z wielu dziedzin a jego popularność, dzięki prostocie użytkowania i ilości zasobów, stale rośnie.
  2. Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego portfolio online, Pinterest może dostarczyć Ci tego narzędzia zupełnie za darmo. W dodatku będzie to portfolio z olbrzymim potencjałem w kontekście zasięgów, gdyż fotografie zeń udostępniane i przypinane do innych tablic tematycznych sprawi, że informacja o Twoim rękodziele powędruje szeroko w świat.
  3. Tworząc kilka tablic tematycznych, dokonasz dla swoich klientów pewnej wstępnej selekcji. To doskonałe narzędzie dla twórców wykonujących rękodzieła w więcej niż jednej technice.
  4. Pinterest będzie kolejnym miejscem odsyłającym do Twojej strony internetowej lub bloga, umieszczone w nim grafiki, po kliknięciu, będą przekierowywały potencjalnych klientów na Twoje strony.
  5. Dla swoich użytkowników, Pinterest jest prawdziwą kopalnią inspiracji. Dodatkowo bardzo praktyczną (dlatego też zdobywa on coraz większa popularność). Za kilkoma kliknięciami można bowiem filtrować informacje i sięgać po inspiracje, dzięki temu użytkownicy (w tym również i Twoi klienci) nie muszą przekopywać się przez stosy internetowych stron.
  6. Jest łatwy w użytkowaniu – i dla Ciebie i dla Twoich klientów. A jeśli coś jest proste, użyteczne i skupia miliony czytelników, trzeba tam zwyczajnie być.

kreska

Jutro dowiesz się, o czym trzeba pamiętać, by skutecznie promować swoje rękodzieło na Pintereście. Stay Tunned.

kreska

mTURKUSOWE

Stay tunned

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *