Pyt.301. O czym pamiętać, by skutecznie promować rękodzieło na Pintereście?

Jak pewnie już się zorientowałeś, nie wystarczy po prostu być na jakimś portalu społecznościowym,

by osiągnąć zamierzony efekt w postaci skutecznej promocji swojego rękodzieła.

Tak też jest z portalem Pinterest, dlatego dzisiaj przygotowałam dla Ciebie listę rzeczy, o które musisz się zatroszczyć, aby był on narzędziem, które pomoże Ci w skutecznym promowaniu Twoich wyrobów.

Oto ona:

kreska

 • Wysokiej jakości (rozdzielczości) fotografie. To podstawa, bo to fotografie są główną treścią dystrybuowaną przez Pinterest.
 • Oprócz rozdzielczości wato, by były one odpowiednio skadrowane i skomponowane tak, aby przyciągnęły uwagę użytkowników.
 • Oprócz fotografii swojego rękodzieła, zamieszczaj również fotografie lifestylowe.
 • Podziel swoje rękodzieło na kategorie i do każdej z nich stwórz osobną tablicę. Szczególnie jeśli tworzysz w kilku technikach.
 • Zadbaj o okładki swoich tablic. Są one skadrowane w prostokącie (216x146px), warto o tym pamiętać, wybierając fotografię na tę okładkę.
 • Pamiętaj, by odpowiednio opisać swój profil. Umieść w nim wszystkie niezbędne informacje dotyczące Twojej firmy; linki do stron internetowych, dane do kontaktu i krótki opis.
 • Aby Pinterest był kolejnym elementem, który będzie budował świadomość twojej marki wśród klientów, warto by był graficznie spójny z Twoimi innymi stronami, poświęconymi wykonywanym przez Ciebie rękodziełom. Wgraj logo, pomyśl o tym, jak przemycić elementy komunikacji wizualnej Twojej marki, na prezentowanych tam fotografiach.
 • Zadbaj o opisy przypinek. Powinny tam się znaleźć słowa kluczowe, a jednocześnie powinny one brzmieć naturalnie.
 • Regularnie publikuj przypinki. To jest uniwersalna zasada, która odnosi się do absolutnie każdego portalu społecznościowego.
 • Bądź aktywny na innych tablicach, komentuj cudze przypinki. Taka aktywność nie pozostanie niezauważona (jeśli będzie pozytywna i wartościowa).
 • Jak najczęściej przypinaj fotografie bezpośrednio z Twoich stron. Wtedy będą one przyprowadzały klientów tam, gdzie chcesz, by się oni znaleźli – na Twojego bloga lub do Twojego sklepu internetowego.
 • Twórz tablice tematyczne z inspiracjami, które mogą zaciekawić Twoich klientów. Wcale nie muszą to być fotografie Twojego rękodzieła. Jeśli tworzysz dziecięce maskotki, stwórz tablicę z inspiracjami na wystrój dziecięcego pokoju lub tablicę z modą dziecięcą.
 • Umieść w swojej przeglądarce „Pinterest Button”, dzięki temu szybciutko będziesz mógł przypinać fotografie na poszczególne tablice.

kreska

Jeśli korzystasz z tego portalu i masz jeszcze inne uwagi, koniecznie napisz je w komentarzu poniżej, uzupełnię tę listę o Twoje wskazówki 🙂

kreska

mTURKUSOWE

Stay tunned

Jedna odpowiedź do “Pyt.301. O czym pamiętać, by skutecznie promować rękodzieło na Pintereście?”

 1. Ja korzystam z Pinterest jako bazy do szukania inspiracji. Nadal jeszcze dużo się uczę i swojego rękodzieła tam ni promuje, ale chce zacząć. Żeby jednak to zrobić, muszę nauczyć korzystać z tego portalu i twój post jest bardzo pomocny. Na pewno wszystko co będziesz pisała o Pintereście przyda mi się do rozwoju mojego konta. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *