Pyt.317. O czym pamiętać przy zdobywaniu linków zewnętrznych?

Linki zewnętrzne odgrywają bardzo istotną rolę w pozycjonowaniu Twojej strony internetowej.

Z wczorajszego wpisu dowiedziałeś się, jak zdobywać takie linki, dzisiaj chcę napisać, o czym powinieneś pamiętać i co brać pod uwagę przy stosowaniu tej metody pozycjonowania Twojej strony internetowej.

Innymi słowy, czego nie powinieneś robić przy pozyskiwaniu linków zewnętrznych:

kreska

  • Unikaj linkowania ze stron niskiej jakości.  Są to strony ubogie w treści, a jeśli już są na nich jakieś treści, to one same też są…ubogie.
  • Nie warto wstawiać linka do swojej strony na stronie z treściami, które zupełnie nie są powiązane z tematyką Twojego bloga. Takie linki wyglądają sztucznie i Google patrzy się na nie mocno podejrzliwie.
  • Unikaj wstawiania linków bez treści.
  • Pozyskiwanie linków rozłóż w czasie. Jeśli nagle do Twojej strony zacznie prowadzić bardzo duża ilość linków, Google może chcieć się temu przyjrzeć bliżej, by sprawdzić, czy nie „pompujesz” sztucznie  ruchu na stronę.
  • Wpis do bezwartościowego katalogu. Niestety nie wszystkie katalogi firm są wartościowe. Wiele jest zupełnie bezwartościowych (i są to zazwyczaj katalogi bezpłatne). Zrób mały research (np. na forach internetowych o SEO), sprawdź, czy wpis do danego katalogu ma dla Ciebie sens. Bezpieczne są zwykle te najbardziej znane katalogi, te jednak są jednocześnie zwykle płatne. Ale jak to mawiają „you get what you pay for”. 
  • Unikaj umieszczania linków do Twoich stron, na stronach „najeżonych” takimi linkami. Duża ilość linków zewnętrznych na danej stronie, bez logicznego uzasadnienia, świadczy zwykle o tym, że dana strona jest słabej jakości i została stworzona wyłącznie po to, by z niej linkować.
  • Jeśli treści na stronie wydają Ci się mało logiczne, chaotyczne i niezrozumiałe, istnieje duża szansa, że są one pozyskiwane automatycznie. Wyszukiwarki szybko rozpoznają takie strony i oznaczają je jako niskiej jakości – na tych stronach też nie powinny pojawiać się linki dl twojego bloga rękodzielniczego czy sklepu.
  • Nowa strona z dużą ilością linków. Na takich stronach też nie umieszczaj przekierowania do siebie. Są  one bowiem zwykle tworzone tylko po to, by budować zaplecze linków zewnętrznych, ponownie, Google tego nie lubi.
  • Strony  zawirusowane. O tym, że strona jest zawirusowana, dowiesz się z ostrzeżenia, które się wyświetli przy próbie wejścia na nią. Strony, które pozostają zawirusowane przez długi czas, są przez przeglądarkę Google usuwane z indeksu. Jeśli umieściłeś w przeszłości link na stronie, która dziś jest zawirusowana – koniecznie skontaktuj się z administratorem tej strony i poproś o usunięcie Twojego linka.
  • Otoczenie linka. Innymi słowy – towarzystwo, obok którego występujesz 🙂 Za szkodliwe towarzystwo linkowe uznaje się np. linki prowadzące do stron z pornografią.

kreska

Wymienione przeze mnie błędy w pozyskiwaniu linków zewnętrznych, mogą okazać się dla Ciebie bardzo kosztowne. Polecam Ci w tym procesie posługiwać się zwyczajnie…zdrowym rozsądkiem i intuicją. Jeśli jakaś strona lub katalog wygląda podejrzanie, nie zawracaj sobie nimi głowy, tylko poszukaj bardziej rzetelnego miejsca.

kreska

Stay tunned

mTURKUSOWE

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *