Pyt.339. Jakie są najczęściej popełniane przez rękodzielników błędy…

…podczas promocji rękodzieła na facebooku?

Dzisiejsze pytanie, a w zasadzie odpowiedź na nie, nie wymaga rozległych wstępów, dlatego od razu przejdę do konkretów.

kreska

12 najczęstszych błędów popełnianych przez rękodzielników przy promocji rękodzieła na facebooku.

 1. Umieszczanie fotografii bez opisów. Ten błąd razi szczególnie te osoby, które nie znają się na danej technice, a oglądają np. kadr z procesu tworzenia.
 2. Umieszczanie fotografii słabej jakości, często na zabrudzonym tle. Czarne, ubrudzone białymi paproszkami tło spotykam codziennie na fotografiach wielu rękodzielników.
 3. Używanie swojej strony fanpage jak tablicy ogłoszeniowej i umieszczanie na niej jedynie wpisów sprzedażowych typu „Sprzedam ciepłe rękawiczki, cena 50 zł”.
 4. Nazwa fanpage, która nic nie mówi nowemu „zaglądaczowi”.
 5. Brak interakcji z komentującymi.
 6. Nacisk wyłącznie na komentarze i udostępnienia (który często objawia się podbijaniem posta do góry przy użyciu znanego wszystkim wyrażenia „up”).
 7. Brak udostępniania ciekawych treści z bloga. Ten błąd to zwyczajne marnotrawstwo zasobu marketingowego, jakim jest blog.
 8. Zaśmiecanie tablicy postami, którymi nikt się nie interesuje.
 9. Brak fanpage i promowanie rękodzieła wyłącznie na osobistym profilu.
 10. Spamowanie na innych stronach fanpage.
 11. Zamieszczanie fotografii wyłącznie w albumach. Najlepiej jest korzystać z pełnego arsenału narzędzi, które dostarcza facebook i zamieszczać fotografie zarówno w albumach, jak i luzem, warto też od czasu do czasu fotografię udostępnić, np. z prywatnego profilu. Bardzo dobrze odsłaniają się również filmiki.
 12. Nieprzemyślana grafika w nagłówku (fotografia profilowa i cover photo).
 13. Brak wezwania do działania. Ponownie, skoro facebook udostępnia takie narzędzie, warto z niego skorzystać i umieścić guzik z wezwaniem do działania na swoim fanpage.

kreska

Więcej o tym, jak promować swoje rękodzieło w mediach społecznościowych dowiesz się, eksplorując dział SOCIAL MEDIA. Enjoy!

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *