Pyt.344. Jak zwiększać efektywność słów kluczowych?

Projektowanie wpisów blogowych pod kątem SEO i odpowiedni dobór słów kluczowych, to wieloetapowe i wielopłaszczyznowe zadanie.

Dlatego dzisiaj przygotowałam dla Ciebie wpis uzupełniający do tematu o narzędziu Google Keyword Planner, o którym pisałam w 2 poprzednich odpowiedziach.

Oto lista 5 zabiegów, dzięki którym zwiększysz skuteczność wybranych przez siebie słów kluczowych.

kreska

  1. Wybieraj frazy mniej konkurencyjne. To, że dane słowo klucz ma bardzo dużo wejść, oznacza jednocześnie, że wiele firm próbuje się na nie pozycjonować. To zaś znaczy, że jest ono mocno konkurencyjne i małej firmie, bez płatnej kampanii, trudno będzie osiągnąć dobre rezultaty przy ich stosowaniu. Dlatego wybierając słowa kluczowe z tego narzędzia patrz nie tylko na średnia liczbę wejść, ale również na konkurencyjność danego wyrażenia. GKWP
  2. Przy pisaniu artykułu na bloga handmade, wybieraj kilka różnych fraz i wpisuj je nie tylko w treść, ale też w tytuł i wszystkie nagłówki.
  3. Dłuższe frazy są skuteczniejsze niż pojedyncze słowa. Używaj ciągu słów, zamiast „czapka” użyj „niebieska czapka damska”.
  4. Używaj słów kluczowych w opisach fotografii.
  5. Pilnuj, by frazy specjalistyczne i skomplikowane, a tym samym niezrozumiałe, nie zdominowały Twojego spisu, chyba że wymaga tego jego charakter.

kreska

Mam nadzieję, że temat Google Keyword Plannera jeszcze Ci się nie znudził, ponieważ jutro pojawi się kolejny wpis, dzięki któremu poznasz lepiej to narzędzie.

kreska

mTURKUSOWE

 

 

Stay tunned

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *