Pyt.347. Jak stworzyć dobry meta description strony rękodzielniczej?

Z wczorajszej odpowiedzi dowiedziałeś się, co to jest meta description strony internetowej.

Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek na temat tworzenia dobrego opisu strony 🙂

kreska

  • Długość. Dobrze przemyślany meta description nie jest ani za długi, ani za krótki. Optymalnie powinien zawierać około 150 znaków (włączając spacje).
  • Objętość. W wynikach wyszukiwania jest ograniczona ilość miejsca na meta description, warto zatem stworzyć opis tak, by się w nim zmieścił. Jeśli się nie zmieści w przewidzianej przestrzeni, to zostanie ucięty, dopilnuj więc, by nawet ucięty, miał zwyczajnie sens dla Twojego klienta.
  • Sens. W wielu przypadkach to własnie meta description zadecyduje o tym, czy klient zdecyduje się na odwiedzenie Twojej strony internetowej. Stwórz opis, który nie pozostawi wątpliwości co do tego, czego dotyczy Twoja strona lub blog.
  • Przejrzysta komunikacja. Pamiętaj, by skomponować meta opis w języku Twojego klienta idealnego.
  • Słowa kluczowe. Trzeba je zawrzeć w opisie, pamiętając jednocześnie, by całość nie brzmiała sztucznie.
  • Pisownia. Wyrażenia wpisane z błędem ortograficznym będą wyglądały nieprofesjonalnie. Dodatkowo, klienci wpisując hasło w wyszukiwarkę, najczęściej nie popełniają błędów. Wyjątek stanowią słowa, których nieprawidłowa pisownia jest bardzo, bardzo powszechna, wtedy można rozważyć taki wyraz „z błędem”.

kreska

Podsumowując, dobry meta opis jest zwięzły, sensowny i zawiera słowa klucze.

Jego zadaniem jest w pierwszej kolejności zwrócenie uwagi, potem wzbudzenie zainteresowania i zaciekawienia i zachęcać do kliknięcia w link powyżej.

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *