Pyt.349. Jakich teł unikać przy fotografowaniu rękodzieła w trybie makro?

Temat fotografowania swoich wyrobów poruszałam już kilkakrotnie.

I tak w odpowiedzi na Pyt.78 napisałam, o czym powinieneś pamiętać, fotografując rękodzieło a w odpowiedzi na Pyt. 186 omówiłam 3 najczęściej popełniane przez rękodzielników błędy przy fotografowaniu.

Dzisiaj przygotowałam wpis o tym, jakich teł powinieneś unikać, jeśli fotografujesz swoje rękodzieła w trybie makro.

kreska

  • Sztuczne kwiaty. Wyglądają zwyczajnie tandetnie, chyba że kompozycja fotografii i charakter Twojego rękodzieła, komponuje się z takim tłem. Wyjątek też mogą stanowić ekskluzywne kwiaty sztuczne.
  • Połyskujące materiały. Takie jak satyna czy atłas. Przy fotografowaniu na takim tle bardzo łatwo o prześwietlenia, które objawiają się jasnymi plamami odwracającymi uwagę od Twoich produktów.
  • Niejednolite tła. Takie, na których za dużo się dzieje. Wszelkie kwiatuszki, ciapki, esyfloresy będą sprawiały, że na fotografii zapanuje bałagan. Wyjątek stanowią niejednolite tła, na których wzory są jasne, pastelowe i niekontrastujące.
  • Tła „lusterkowe”.  Jeśli nie masz wprawy w fotografowaniu, unikaj teł gładkich jak lusterka.
  • Ciemne, nieoczyszczone tła. Tyczy się to zwłaszcza tkanin, na których gołych okiem często nie widać paproszków. Stają się one jednak bardzo widoczne na fotografii.
  • Pogniecione tkaniny. Takie tło wygląda niechlujnie i świadczy o tym, że nie dbasz o wizerunek swojej firmy.
  • Panele podłogowe i meble z laminatu. Wyjątek stanowi prawdziwe drewno, które wygląda szlachetnie i laminaty premium.
  • „Tanie” pudełeczka jubilerskie. Pod hasłem „tanie” mam na uwadze te niskiej jakości, na których widać absolutnie każdą skazę i niedociągnięcie.

 

kreska

Za każdym razem, gdy fotografujesz swoje rękodzieło, miej na uwadze to, że fotografia jest częścią DNA Twojej firmy i reprezentuje ją w internecie. Twoi klienci będą postrzegali Twoje rękodzieła i Twoja markę przez pryzmat fotografii, które publikujesz. Zwyczajnie musisz o nie zadbać 🙂

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

Jedna odpowiedź do “Pyt.349. Jakich teł unikać przy fotografowaniu rękodzieła w trybie makro?”

  1. No proszę 🙂 Idealnie zebrane. Podzielę się na grupie konkursowej, bo choć nasz konkurs ma juz kilka lat, to jednak tła zdjęciowe to koszmarek nie jednej z uczestniczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *