Pyt.350. Dlaczego warto budować rękodzielniczą markę osobistą?

W odpowiedzi na Pyt. 274 napisałam Ci, czym jest marka osobista.

Dzisiaj chciałabym Ci napisać, dlaczego warto nad nią pracować i budować ją tak, by była silna.

kreska

  1. Zaufanie klientów. Mając silny brand osobisty, budujesz od samego początku zaufanie klientów, łatwiej też będzie Ci je „zaskarbić” u tych zupełnie nowych. Jeśli za Twoją rękodzielniczą firmą, będziesz stał Ty, jako artysta – specjalista, nie będziesz musiał udowadniać nikomu, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i znasz się na tym, co robisz.
  2. Skuteczniejszy PR. Silna marka osobista jest często wspominana w mediach. Takie wzmianki są nie tylko źródłem cennych linków zewnętrznych, ale również są powodem, dla którego prestiż Twojej marki stale rośnie.
  3. Każda cena będzie dobra. Jeśli jako artysta będziesz silną marką, klienci nie będą się z tobą targować, Twoja cena przestanie być zaporą, a wręcz przestanie się liczyć.
  4. Kreowanie trendów. Mając zaufanie klientów i wizerunek specjalisty w swojej dziedzinie, będziesz mógł wytyczać trendy.
  5. Skuteczniejszy networking. Kontakty biznesowe okazują się skuteczniejsze a nawiązywanie współpracy z innymi markami znacznie łatwiejsze, jeśli za Twoją firmą rękodzielniczą stoi silny brand osobisty.

kreska

Silna marka osobista jak widzisz, może być prawdziwym marketingowym panaceum.

Budowana z rozmysłem i planem stanie się źródłem stałej przewagi nad Twoją konkurencją.

Z drugiej strony jednak taka kreacja niesie za sobą znacznie większą odpowiedzialność. Pamiętaj, że będąc ekspertem w swojej dziedzinie, będziesz „na świeczniku” i wszyscy będą się Tobie przyglądali.

Niestety, nie każdy będzie Cię obserwował „życzliwie” i pojawią się osoby, które będą czekały na choćby maleńki błąd lub potknięcie, a błędy te będą znacznie bardziej widoczne.

Nie piszę tego, by Cię zniechęcić do kreowania swojej osobistej marki rękodzielniczej a po to, byś był przygotowany również na takie sytuacje, wtedy bowiem nie będziesz nimi zaskoczony.

kreska

mTURKUSOWE

 

Stay tunned

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *