Pyt.355.Chcesz dopieścić swoich klientów i ofiarować im bonus?

Lecz zastanawiasz się, co to właściwie miałoby być?

Dzisiaj chciałabym poświęcić kilka linijek tego bloga na temat bonusów.

Bezsprzecznie, niespodziewany dodatek do Twojego rękodzieła, który klient znajdzie razem z zakupionym przedmiotem, będzie dla niego zaskoczeniem.

Pytanie tylko, czy miłym 🙂 ?

Jeśli będzie to zaskoczenie pozytywne, zapiszesz się w pamięci tego klienta na bardzo długo i szanse na to, że stanie się on Twoim stałym klientem, znacząco wzrosną 🙂

kreska

Jak więc powinien być ten bonus, by klient otrzymując go,

był ucieszony, a nie zażenowany?

  • Bonus musi pasować do Twojego rękodzieła. Do Twojej filozofii i charakteru Twojej marki handmade. Niech nie wygląda, jakby się znalazł w przesyłce przez pomyłkę 🙂
  • Unikaj gratisów ze swoim logo. Choć są bardzo popularne wśród innych firm (np. szkoleniowych), to słabo pasują do rękodzieła. Wyroby handmade mają zwyczajnie nieco inny charakter, przez co i oczekiwania klientów są nieco inne. Długopis z nadrukiem logo szkoły językowej doskonale wpisuje się w charakter takiego biznesu. Tego typu gadżet dodany do rękodzieła będzie wyglądał nieco…”od czapy” 🙂 .
  • Wartość bonusu jest ważna. Jeśli sprzedajesz kosztowną biżuterię wysadzaną szlachetnymi kamieniami, nie załączaj błyskotki za 2 zł w ramach gratisu. W takim przypadku klient poczuje, że otrzymał „byleco” a to zdecydowanie nie wywrze na nim dobrego wrażenia.
  • Opakowanie. Nie tylko opakowanie samego produktu jest istotne, jeśli dodajesz gratis, zadbaj, aby ten również był odpowiednio zaserwowany Twojemu klientowi.
  • Notatka. Warto abyś do gratisu dodał bilecik z krótkim „dziękuję za zakup”. Taki miły gest zdecydowanie „podniesie” wartość gratisu.

kreska

Jeśli już zdecydujesz się na dodanie bousu do przesyłki, upewnij się, że nie będzie on działał na twoją szkodę.

Każdy detal jest ważny w doświadczeniu zakupowym Twoich klientów.

Spraw, by gratis, na który się zdecydujesz, „mówi” o Twoim rękodzielniczym przedsięwzięciu w samych superlatywach.

kreska

Stay tunned

mTURKUSOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *